موتور جستجوی امین

معرفی موتور جستجوی پرسش و پاسخ دینی (امین سرچ)

شناسه خبر : 90531

1399/01/27

تعداد بازدید : 818

معرفی موتور جستجوی پرسش و پاسخ دینی (امین سرچ)
موتور جستجوی پرسش و پاسخ دینی (امین) یک سامانه اطلاعاتی در حوزه علوم اسلامی است که با هدف دسترسی حداکثری مخاطبان به پرسش‌ها و پاسخ‌های دینی طراحی شده است. این موتور جستجوی هوشمند، با جمع‌آوری اطلاعات از سایت‌ها و منابع دیجیتالی معتبر، بانک اطلاعاتی کاملی برای دسترسی پرسش و پاسخ ها و مفاهیم دینی در اختیار کاربران قرار می دهد.

موتور جستجوی پرسش و پاسخ دینی امین

[teaserbreak]با استفاده از این موتور جستجو، مخاطبان نباید دیگر نگران درک اصطلاحات تخصصی موجود در این حوزه باشند. چرا که مجموعه ای از تعاریف و معانی مرتبط با زبانی ساده و پوششی جامع بعنوان یکی از اجزاء موتور جستجوی امین در نظر گرفته شده است.
کاربران با جستجو در این موتور هوشمند، به درستی و به سرعت به پاسخ مورد هدایت می شوند و از وقت و هزینه خود به صورت بهینه استفاده خواهند کرد.
از آنجایی که مبنای بسیاری از سوالات در حوزه علوم اسلامی، با رساله عملی مراجع مرتبط می شود، این موتور جستجو به رساله عملی 18 مرجع دسترسی دارد. علاوه بر این به دلیل وجود امکاناتظ مختلفی مثل فیلترینگ چندگانه موضوعی، نمایش کلیدواژه ها و موضوعات مرتبط با خواسته‌ی کاربر، نمایش سوالات مشابه و در دسترس قرار دادن لینک اصلی سوالات بمنظور ارجاع به پایگاه اصلی سوال، مخاطبان خود را با دست پری از اطلاعات بدرقه می کند.
همچنین کاربران به بانک اطلاعاتی تصویری شامل بیش از 9 هزار فیلم موضوعی دسترسی دارند و توانند از این داده ها نیز در نتایج جستجو بهره ببرند.
این موتور جستجو در هنگام تایپ، عبارت های کامل را به کاربر پیشنهاد می دهد و نیز اشتباه تایپی را تصحیح می کند.
برخورداری از فضای کاربری هوشمند از ویژگی دیگر این موتور جستجو محسوب می شود. چرا که با شناسایی اصطلاحات فقهی در عبارت تایپ شده کاربر، آن ها را به سمت اطلاعات تکمیلی بیشتری هدایت می کند.
همه این امکانات باعث شده موتور جستجوی امین، یک سامانه تخصصی محسوب شود و انتظارات کاربران را در دفاتر مراجع تقلید، مراکز پاسخگویی به سوالات مخاطبان علوم اسلامی و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، بخوبی برآورد کند.
در حال حاضر استفتائات و رساله 18 مرجع معظم تقلید شامل 40 هزار مسئله و 40 هزار استفتاء و همچنین 54 هزار پرسش و پاسخ دینی موجود در وب از طریق موتور جستجوی امین قابل جستجو می باشد.

ویژگی های موتور جستجوی امین (aminsearch.com)
• جستجوی اختصاصی در مفاهیم، مسائل، استفتائات و پرسش و پاسخ های علوم اسلامی و انسانی (چند زبانه)
• جستجو بهینه با پیشنهاد عبارت هنگام تایپ کاربر
• جستجوی بهینه با تشخیص اشتباهات تایپی
• شناسایی هوشمند اصطلاحات فقهی و ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد جستجوی کاربر
• امکان محدود کردن نتایج به پرسش و پاسخ و یا مسائل رساله های عملیه
• امکان جستجو و محدود کردن نتایج در استفتائات و مسائل یک مرجع خاص
• نمایش کلیدواژه ها، سوالات و مسائل مرتبط با هر سوال و مسئله ی جستجو شده
• امکان مشاهده لینک اصلی سوال و مراجعه به پایگاه اصلی


علاقه مندان جهت استفاده از موتور جستجوی امین می توانند به نشانی aminsearch.com مراجعه نمایند.